دوره مقدماتی طرح اختلاط بتن: آموزش جامع ویدیویی

وضعیت فعلی
خریداری نشده
قیمت
5,000,000 تومان

محتوای دوره

بازکردن همه
بخش اول: مقدمه
بخش دوم: مبانی
بخش سوم: تعیین انحراف معیار و مقاومت فشاری هدف
بخش چهارم: روش طرح مخلوط
بخش پنجم: ساخت مخلوط آزمایشی و اصلاح طرح
بخش ششم: مثال‌هایی از طرح اختلاط بتن
بخش هفتم: آموزش نرم‌افزار روش ملی طرح مخلوط

با اینکه بتن پرمصرف‌ترین ماده دنیا بعد از آب است و کاربرد زیادی در ساخت ساز‌ه‌های گوناگون دارد، اما هنوز هم یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مهندسین عمران، به ویژه مدیران کنترل کیفی کارخانه‌های بتن آماده و مجریان ساختمان‌های بتنی، ارائه طرح اختلاط مناسب برای بتن با ویژگی‌های مورد نظر است. از این رو دوره طرح اختلاط بتن می‌تواند راهگشای مشکلات خیلِ عظیمی از مهندسین عمران باشد.

ارائه طرح اختلاط بتن یک هنر است که در آن طی فرایندی نسبت اجزا و مصالح تشکیل‌دهنده بتن مشخص می‌شود؛ به نحوی که این نسبت‌ها نه تنها مقرون به صرفه باشند، بلکه الزاماتی چون: مقاومت فشاری، کارایی و دوام بتن را برآورده سازند؛ چرا که یک مهندس عمران، همواره باید بهینه کار کند و در صورتی که طرح اختلاطی ارائه می‌دهد، بهینه و مقرون به صرفه‌ باشد.

طرح اختلاط بتن فرآیندی پیچیده است، زیرا با تغییر یک عامل ممکن است خواص متضادی در بتن پدیدار شود؛ برای مثال با افزایش میزان آب بتن، روانی بتن افزایش می‌یابد و در کنار آن، استعداد آب‌انداختگی و جداشدگی در بتن نیز بیشتر می‌شود. از این رو ارائه طرح اختلاط مناسب، یعنی اطلاع از هنر متعادل کردن آثار متضاد.

به طور کلی، سازمان‌های بین‌المللی بسیاری، چون مؤسسه بتن آمریکا، مؤسسه استاندارد بریتانیا، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و…، با استفاده از داده‌های تجربی و آزمایشات فراوان، روش‌هایی را برای ارائه طرح اختلاط بتن با ویژگی‌های مورد نیاز توسعه داده‌اند.

به همین دلیل، امروزه روش‌های مختلفی، از جمله: روش ACI، روش PCA، روش یونسکو، روش BS (آیین‌نامه انگلستان)، روش فرانسوی، روش آلمانی، روش ملی طرح مخلوط و ده‌ها طرح تجربی دیگر در طرح اختلاط بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد. دامنه کاربرد این روش‌ها با یکدیگر متفاوت است. برخی روش‌ها جامع‌تر بوده و برای تولید بیشتر بتن‌ها قابل استفاده‌ است، اما برخی به صورت محدود و برای تولید بتن‌های خاص کاربرد دارند.

دوره مقدماتی طرح اختلاط بتن
دوره مقدماتی طرح اختلاط بتن

در دوره مقدماتی طرح اختلاط بتن، از سیر تا پیاز مبانی و اصول ارائه طرح اختلاط بتن بر اساس روش ملی طرح مخلوط بتن بیان شده است. از این رو در دوره طرح اختلاط بتن به صورت گام به گام با نحوه ارائه طرح اختلاط بتن آشنا خواهید شد.

دوره مقدماتی طرح اختلاط بتن، به گونه‌ای تهیه و تدوین شده که هر یک از شما می‌توانید تنها با تکیه بر محتوای این دوره و بدون مطالعه هیچ پیش‌نیازی، با مبانی طرح اختلاط آشنا شوید و در پایان دوره، توانایی ارائه طرح اختلاط کاربردی، صنعتی و قابل تولید را برای انواع بتن با رده‌های مقاومتی مختلف به دست آورید.

دانلود PDF: راهنمای خرید دوره آموزشی

در پایان هر بخش از این دوره، با توجه به اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، سؤالاتی در قالب آزمون طراحی شده تا بدین‌ترتیب هر یک از شما مخاطبان عزیز، با اطمینان از یادگیری مطالب پیشین وارد بخش‌های بعد شوید.

در این دوره علاوه بر دستیابی به ویدیوهای باکیفیت و تصاویر مرتبط با هر موضوع، جزوه‌ای در قالب PDF نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید مروری کلی و جامع روی موضوع مورد بحث داشته باشید. پس از پایان دوره و باز شدن دریچه آزمون نهایی، در صورت تمایل می‌توانید در آزمون نهایی دوره شرکت نموده و پس از کسب رتبه قبولی، گواهینامه الکترونیک دوره مقدماتی طرح اختلاط بتن را از سایت رسمی حسین برزگر دریافت نمایید.

دوره مقدماتی طرح اختلاط بتن که در حدود 210 دقیقه طراحی و تدوین شده است، مناسب برای تمامی دانشجویان مهندسی عمران، مهندسان عمران (ناظر، مجری و طراح)، مدیران کنترل کیفی کارخانه‌های تولید انواع بتن آماده، قطعات بتن و علاقه‌مندان حوزه تکنولوژی بتن است و در پایان آن، جهت رضایت مخاطبان عزیز، دو مثال به صورت کامل حل شده و ضمن معرفی نرم‌افزار روش ملی طرح مخلوط بتن، نحوه کار با آن نیز آموزش داده خواهد شد.

 • پیشتیبان تلگرام آیدی: www_hosseinbarzegar_ir
 • مدت دوره: 270 دقیقه
 • منابع دوره:روش ملی طرح مخلوط بتن، آیین‌نامه آبا ۱۴۰۰، مبحث نهم مقررات ملی ساختمان و استانداردهای ملی ایران
 • مخاطبین دوره: دانشجویان مهندسی عمران، مهندسان عمران، مدیران کنترل کیفی کارخانجات تولید انواع بتن آماده، قطعات بتنی و...
 • هدف دوره: یادگیری ارائه طرح اختلاط انواع بتن
 • نتایج شرکت در دوره: کسب مهارت در ارائه‌ی طرح اختلاط بتن یا اصلاح و بهینه‌سازی طرح اختلاط بتن با توجه به مصالح و شرایط موجود در کارگاه یا آزمایشگاه
 • تلگرام: https://t.me/hosseinbarzegarir 
 • اینستاگرام: hosseinbarzegar.ir

72 thoughts on “دوره مقدماتی طرح اختلاط بتن: آموزش جامع ویدیویی

 1. مهندس فروغی says:

  دوره عالی بود ولی ای کاش می گفتین می خواین تخفیف بزارین.من انقدر پول ندم بابتش. با این وجود نوش جونتون، خیلی استفاده بردم.

 2. shahin says:

  اخه این چه دوره ای هست که انقدر گرونه با تخفیف تازه شده 999000 توماااااااااان. شرایط اقتصادی خرابه مهندس یه تخفیف دیگه روش بزار لطفا ما هم بتونیم استفاده کنیم. آخر برجه

 3. شیدایی منش says:

  کیفیت ویدئوها بالا بود و خیلی مسئولانه به مباحث پرداخته بودین. راه حل هایی که ارائه داده بودین خیلی به کار آمد. گله ای نیست جز اینکه کاش اطلاع بابت آفر را قبلا داده بودین

 4. اشکان میره ای says:

  من امروز پیغامتون را توی تلگرام دیدم و امدم به دوره سر بزنم چند تا سوال دارم این مطلب به طور کامل چه مباحثی را شامل میشه لطفا تیتروار جواب ندین چون اونا را خودم خوندم و اینکه این دوره شامل همین 5 فصل هست یا اینکه همچنان ادامه داره؟. البته یه پیشنهاد هم دارم اون هم این است که کیفیت تیزر را چند تا کنید چون با این نت داغون نمیشه فیلم دید.

 5. hamidi says:

  مهندس من دوره را خریدم ولی واقعا فکر نمیکردم توی دانلود فیلم ها با این همه دردسر روبرور باشم یه کاری بکنید، مثلا فشرده سازی کنید و بزارین. سپاس از شما. لطفا سریع پیگیری کنید؟

 6. برسام says:

  مهندس جان. آزمونها را باید حتما انجام داد و بعد به مرحله بعد ورود کرد. چون من نه مهندس رشته عمرانم و نه دانشجو و فقط برای اطلاعات شخصی و شرکت سر پروژه های ساخت و سازی میخوام ببینم مهندسین چیکار می کنند و اگه لازم شد سوادم را به رخشون بکشم. بنابراین نیازی به آزمون ها ندارم.😊😊

 7. aria says:

  این دوره تا دیروز 4 فصل داشت امروز شد 5 فصل، مهندس برزگر لطفا به خریداران از جمله بنده با پیامک اطلاع رسانی کنید که مدت آموزش ادامه داره…

 8. سیدحسینی says:

  مهندس خیلی گرون حساب کردی من جسته گریخته تمام این عنوان هایی که گفتی را تونستم توی پیج اینستاگرامتون که مدتیه عملکرد خیلی عالی ای داره پیدا کنم.

  • حسین برزگر says:

   نکات تکمیلی و بیشتری در این دوره اومده پیشنهاد میکنم اگر میتونید در جشنواره ها خرید رو انجام بدید تا از نظر مالی هم اوکی باشه براتون

 9. کاشانی says:

  درسته دوره گرون به نظر میاد. اما کافیه یه مقدار با قیمتهای کلاس های بی محتوای آموزش که فقط به یه نکته اشاره می کنند و مثلا ارزون و 100000 تومان میفروشن مقایسه کنید. این دوره همه چیز تمام هست. منم با قیمتش مشکل داشتم اما قبلا از سایت، پست ها و مطالب مهندس برزگر استفاده کردم به همین خاطر این دوره را تهیه کردم. واقعا ارزش خرید داره، اطلاعاتی که ایشون شسته و رفته در اختیار مخاطب قرار دادن هر ثانیه اش ارزشمند هست. سپاس از شما ان شاالله هر روز موفق تر از روزهای قبل باشین و بدرخشین.

 10. طرفدار ایران says:

  مهندس جان ممنون از شما که طرفدار ملت شریف ایران بودین و آفر را دقیقا سر تایم قرار دادین. سپاس از شما

 11. مومن از سبزوار says:

  دوره بینظیری بود خوشحالم که تهیه اش کردم به کار من که حسابی امد و خیلی از نکاتی که از روش سرسری میگذشتم را تونستم متوجه بشم. ارزشش خیلی بیشتر از قیمتی که اعلام شده. سپاس از شما. فقط مهندس جان این دوره هنوز ادامه داره یا به این 5 فصل ختم میشه؟

 12. ماشاالله دشتبانی says:

  سلام مهندس بنده در خرید دوره آموزشی مشکل دارم و اون مشکل هم این هست که نمیتوم به راحتی هزینه کل دوره را به خاطر شرایطی که در آن قرار گرفتم تهیه کنم، میخواستم ببینم براتون می تونید شرایط فروش را برای هر فصل یا هر درس به صورت جداگانه قرار بدین تا در ماهها متمادی بخش های مختلف دوره را خرید کنم. سپاس از شما

 13. رادمنش says:

  خیلی ممنون از دوره عالی که برگزار کردین مهندس برزگر تسلط شما در بیان مطالب به خوبی نشان میداد که در این حوزه تخصص کامل و جامعی داشته و به نوعی آنتونی رابینز ایران در حوزه ی بتن شدین برای خودتون.

 14. کبیری says:

  سلام… من نیاز به گواهینامه دوره هم دارم… گواهینامه تون چطوریه؟ البته گواهینامه دیجیتال نمیخوام…

  • حسین برزگر says:

   سلام بعد از ازمون نهایی، شما میتونید درخواست صدور گواهینامه چاپی بدید و با پرداخت هزینه این گواهینامه رو دریافت کنید.

 15. SINA saeeidi says:

  مهندس کارایی این کد تخفیف که گذاشتین تو پروسه ثبت نام چیه؟! حداقل یک کد تخفیف بدید بذاریم …
  تخفیف بیشتر بگیریم

 16. کمالیان says:

  سلام وقت شما بخیر
  من در دوره طرح اختلاط بتن ثبت نام کردم و پول هم واریز شد، چطور میتونم دسترسی به موارد آموزشی داشته باشم؟

 17. کرم علی راستین says:

  سلام و خداقوت مهندس دستت مریزاد کارتون عالی بود کیفیت فیلم ها هم حرف نداشت فقط همون طور که دوستان اشاره کرده بودن به خاطر شرایط نت در این ایام کمی دانلودش با مشکل روبرو بود اما همه نکات سنجیده و بسیار کامل و کاربردی بود. صحبتها هم کاملا شیوا و کامل بود. دوستانی هم که میگن دوره گرون هست. کمی اغراق می کنند. کافی چند تا سایت دیگه سر بزنید و به دوره هاشون سر بزنید. با یه مقایسه سر انگشتی می بینید که ارزش این دوره بسیار عالی و خوب بود.

 18. Mohamad.ali says:

  عالی بود. تشکر از شما بابت این دوره آموزشی که قرار دادین این دوره باعث ارتقا سطح علمی و اجرایی جامه نظام مهندسی ساختمان میشه.

 19. شادی ترابی says:

  مهندس در این دوره به طرح اختلاط انواع بتن های خودتراکم مثل بتن های با مقاومت بالا، بتن های فوق سنگین و… هم پرداخته شده است.

 20. ارز دیجیتال پلاس says:

  اگر به دنبال خرید و تحلیلها قیمت بیت کوین، اتریوم، آلت کوین ها و آموزش سرمایه گذاری و ترید، دانشنامه سرمایه گذاری، تحیلیل های فاندامنتال، تکنیکال هفتگی و اختصاصی و هزارتا چیز دیگه در این زمینه هستید به سایت ارز دیجیتال یه سر بزنید مطمئنم پشیمون نمیشید.
  این طوری میتونید خیلی راحت هر دوره ای را خرید کنید. 😉

 21. اکبر تمدن says:

  کسب و کارتون پر برکت مهندس، فقط نگفتین سرتیفیکیتی به این دوره تعلق میگیره یا اینکههههههه؟!!!

 22. امیر سام says:

  مهندس تایم هر درس تقریبا چقدر است؟ چطور حساب کردین شده انقدر. با یه حساب سر انگشتی توی تخفیف قیمت هر دقیقه بیشتر از 37 هزار تومن میشه. خدایش این مرفهین بی درد چی میگن. من بابت جنبه آموزشی میخواستم ببینم. این دوره به درد مهندسینی میخوره که میلیونی درمیارن. برای اونا دقیقه ای 100000 تومن پولی نیست

 23. رضا پهلوانی نژاد says:

  سلام من دانشجوی عمران هستم. ترم 3
  میخواستم بدونم این دوره مناسب من هست؟ سطحش بالاتر از سواد من نیست؟

 24. امیر says:

  سلام جناب مهندس من تمام آزمون ها و ویدیوها های فصل ۳ رو دیدم ولی نمیتونم آزمون ۳ رو شرکت کنم با تلگرام هم نمیتونم به پشتیبان دسترسی پیدا کنم لطفاً راهنمایی فرمایید

 25. کریمی says:

  با سلام و خسته نباشید.
  در صورت خرید دوره، امکان دانلود ویدیوها هم وجود داره؟

 26. سید کاظم موسوی says:

  من ترکیه م. نمیتونم این دوره رو ثبت نام کنم بخاطریکه اصلا پیش شماره ترکیه توی لیست نیست که واسم پیامک تایید بیاد… حالا باید چکار کنم؟؟!

 27. امیر سام says:

  برای گرفتن مدرک حتما باید نمره قبولی رو بگیریم؟ یا مدرک رو میدید… دوره رو میخریم که

 28. Kohiar says:

  من دو دوره طرح اختلاط و بتن ریزی در هوای سرد را در طرح تخفیف ویژه میلاد حضرت زهرا گرفتم، این دوره های واقعا عصاره و چکیده‌هایی از بحث‌ها و مطالبی را به من داده که اگر خودم می‌خواستم همین عصاره‌ها را استخراج کنم باید برای آن‌ها ده‌ها برابر منابع و وقت صرف می‌کردم. مهندس برزگر دستمریزاد

 29. Ghyda says:

  من پس ثبت نام و شرکت در انواع و اقسام دوره‌های خاص با هزینه‌های خاص‌تر و سپس تجربه ثبت نام در این دوره نشان داد، که هزینه خود را با چندین برابر کیفیت و توانی به خود برگردانده‌ام. و این دوره به شیوه ای مناسب و موثر من را همراهی و هدایت کرده است.

  • 09141288906 says:

   سلام دوره فقط عملی بدرد میخوره من ارایه طرح اختلاط به روش های ملی و روش های دیگرو تئوری بلدم مهندس برزگر دوره عملی مهمتر و کاربردی تره

 30. 9122936971 says:

  سلام
  دوره طرح اختلاط رو بطور کامل مشاهده کردم
  اطلاعات پایه و مفاهیم مربوط به دانش و هنر طرح اختلاط بخوبی بیان شد، مخصوصا بخش تعیین درصد دانه بندی که همیشه برای من جای سوال بود که چگونه محاسبه میشود. این آموزش ها باعث ایجاد اعتماد به نفس بالاتری در انجام کار در کارگاه می شود.
  منتظر دوره پیشرفته هستم
  سپاس از شما برادر گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با من در تلگرام